Geniş atasözü platformu -> Atasozu.org açılıyor.

Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç ay kadar önce atasözleri üzerine araştırma yaparken bu konudaki arşivlerin yetersiz olduğuna kanaat getirdim. Atasözleriyle alakalı siteler ya çok karmaşık ya da yetersiz geldi.

Ben de kolları sıvadım ve ilk iş olarak atasozu.org alan adını satın almakla işe koyuldum. Daha sonra platformun olabildiğince sade ve kullanışlı olması için tasarım konusunda çalışmaya başladım. Nihayetinde güzel bir tasarım ve kullanışlı bir panel ortaya çıktı. Diğer atasözü paylaşımlarının yapıldığı sitelere nazaran kusursuz bir tasarım ile sistemi kullanmak gayet basit hale geldi.

Artık atalarımızın bize bıraktığı en değerli miraslardan olan atasözlerinin arşivini Atasozu.org uygulamasını kullanarak takip edebileceksiniz. Hem de tamamen ücretsiz ve basit bir şekilde.

Uygulama içerisinden başta Türk atasözleri olmak üzere bir çok kültüre ait atasözleri ve atasözü cinsiyetlerini takip edebilir, genel sözlük anlamlarına ulaşabilirsiniz.

Uygulama tamam. Ya atasözleri arşivi?

Önemli bir problemimiz vardı ve binlerce atasözünü hızlı bir şekilde sisteme nasıl ve nereden entegre edecektik? Neyse ki bu problemi de biraz araştırmayla hazır hale getirmek üzereyim. Web üzerinde bulunan tüm atasözlerimizi belirli bir algoritma ile hazırladım ve sisteme düzenli ve hızlı olarak entegre edebileceğiz.

Seo çalışmalarımız ile çakışmaması için sistem açıldığı andan itibaren saatte 6, günde 144 adet atasözünü kısa ve uzun olmak üzere açıklamaları, yabancı dil çevirileri, atasözü ile ilgili fotoğrafları ve benzer atasözlerini sisteme otomatik olarak işleyeceğiz.

Atasozu.org çok yakında sizlerle.

Takipte kalın. Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın