Norm Ender – Son uyku ‘nun hikayesi

Sana daha iyi bir çocukluk yaşatmayı dilerdim ile başlayan ilginç ve trajik bir hikayesi olan Norm Ender in kendi sözleri ve şarkısı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

NORM ENDER –

Maddi durumumuz küçükken çok yoktu, babam eve biraz baklava almıştı. O akşam çayla beraber bir güzel yedik.

Ertesi gün yerli malı haftası vardı sınıfta… Annem de kavanozun içine 1 tane baklava koydu bir kaba da zeytin peynir falan,her neyse sınıfa girdim herkesin önünde börekler falan… Sınıfın en gıcık çocuğu başıma dikildi ve gülmeye başladı..

-O baklavayı fareler için getirdin galiba dedi. Ben o anda utancımdan yerin dibine girdim herkes gülmeye başlamıştı. Direk okuldan çıktım eve gelip anneme bağırmaya başladım.

-Nasıl bir tane baklava koyarsın sınıftakilerin çantalarında bir sürü yiyecek vardı bende ise bir baklava biraz zeytin yarım ekmek beni rezil ettin dedim. O anda annem kırgın bir şekilde;

-Baklavalardan benim payıma düşen sadece buydu yavrum dedi.

O anda kendimden nefret ettim yer yarılsaydı da içine atlasaydım , anneme sarılmaya bile yüzüm kalmamıştı… Biliyorum annem bana kırılmaz ama ben kendime kırıldım böyle bir anneye bunu yaptığım için 10 yaşımdan beri her gece ALLAH ‘ın beni affetmesi için dua ederim.. O zamandan bu zamana ağzıma almadığım tek tatlıdır baklava.

Bir Cevap Yazın